Շախմատի սեպտեմբերյան ֆլեշմոբի արդյունքների ամփոփում

chess_boardՇախմատ խաղում են ամենուր՝ տանը, բակում, դպրոցներում, շախմատային ակումբներում, համակարգիչներով, պլանշետներով, հեռախոսներով, առցանց, նամակագրությամբ և մրցաշարերում:
Շախմատի ֆլեշմոբին մասնակցում են կրթահամալիրում և նրա սահմաններից դուրս:
Շախմատ սիրում են շատերը, նույնիսկ նրանք ովքեր խաղալ չգիտեն, բայց հուսով են, որ մի օր անպայման սովորելու են:

Սերը շախմատի նկատմամբ փաստում է նաև այն, որ ֆլեշմոբին հաճախ մասնակցում են նույնիսկ 1 միավոր վաստակելու ակնկալիքով: Դա ավելի քան ողջունելի է:

Մասնակիցների թվին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ Մասնակիցներ:
Ֆլեշմոբի առաջադրանքների պատասխանները կարող եք տեսնել այստեղ՝ Պատասխաններ:

Ստորև ներկայացված են այն մասնակիցները, ովքեր վաստակել են 3 կամ ավելի բարձր միավորներ:

Ա մակարդակ  (3 և բարձր միավոր)

Պետրոսյան Մարտին – 18 միավոր                            181 դպրոց, 5-րդ դաս.
Դավոյան Աննա – 17 միավոր                                     «Հայ Կրթություն» կրթ. հմն. 9-րդ դաս.
Մովսիսյան Ռուբեն – 17 միավոր                                նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Ղալամքարյան Լևոն – 16 միավոր                              նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Հարությունյան Էդիկ – 16 միավոր                              դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Պալյան Իննա – 16 միավոր                                         Տաթև դպրոց, 3-րդ դաս.
Ասատրյան Դավիթ – 16 միավոր                                162 դպրոց, 2-րդ դաս.
Նահապետյան Սոֆի – 16 միավոր                              նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Ուլիխանյան Արմեն – 15 միավոր                                նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Բարսեղյան Ժաննա – 15 միավոր                                ք. Էջմիածին, 5-րդ դաս.
Մեխակյան Դավիթ – 15 միավոր                                 131 դպրոց, 5-րդ դաս.
Զոզանյան Աշոտ – 15 միավոր                                    հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Գևորգյան Իշխան – 15 միավոր                                  հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Մարտիրոսյան Միքայել – 15 միավոր                         «Հայ Կրթություն» կրթ. հմն. 1-ին դաս.
Սիմոնյան Մարկ – 15 միավոր                                     դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 14 միավոր                           նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Նալբանդյան Դավիթ – 13 միավոր                             56 դպրոց, 2-րդ դաս.
Բեգլարյան Ռոբերտ – 13 միավոր                               Դիլիջանի կենտ. դպրոց, 4-րդ դաս.
Եսայան Գայանե – 13 միավոր                                    նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Քոչարյան Հարություն – 12 միավոր                           Դիլիջանի կենտ. դպրոց,
Սարգսյան Հայկ – 12 միավոր                                      հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Շահսուվարյան Անի – 12 միավոր                               նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Մուրադյան Հայկ – 12 միավոր                                    176 դպրոց, 2-րդ դաս.
Պալուլյան Պերճ – 11 միավոր                                     Դիլիջանի կենտ. դպրոց, 4-րդ դաս.
Պետրոսյան Սամվել – 11 միավոր                               հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Բազիկյան Տիգրան – 11 միավոր                                 դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Հովհաննիսյան Վաչե – 11 միավոր                              նոր դպրոց, 1-ին դաս.
Հովհաննիսյան Աննա – 11 միավոր                             նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Մարտիրոսյան Արտյոմ – 11 միավոր                           Հովիկ Զաքարյանի անվ. դպ., 3-րդ դաս.
Դավոյան Լիլիթ – 10 միավոր                                      «Հայ Կրթություն» կրթ. հմն. 4-րդ դաս.
Ազիզյան Վանո – 9 միավոր                                         162 դպրոց, 3-րդ դաս.
Հարությունյան Միլենա – 9 միավոր                            դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Մարտիրոսյան Սարգիս – 9 միավոր                           գեղարվեստի դպրոց, 2-րդ դաս.
Աշուրյան Անիտա – 9 միավոր                                     191 դպրոց, 1-ին դաս.
Տեր-Պետրոսյան Սաթինե – 9 միավոր                         դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Ղալամքարյան Հրաչ – 8 միավոր                                 նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Մեջլումյան Արտաշես – 8 միավոր                               դպրոց-պարտեզ, 3-2 դաս.
Զաքարյան Արտյոմ – 8 միավոր                                   հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Հովհաննիսյան Մարկ – 8 միավոր                               հիմն. դպրոց, 4-րդ դաս.
Մկրտչյան Մառա – 8 միավոր                                      նոր դպրոց, 5-1 դաս.
Կագանյան Գայանե – 8 միավոր                                  հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Գասպարյան Քրիստինա – 8 միավոր                          գեղարվեստի դպրոց, 4-րդ դաս.
Կարապետյան Հրաչյա – 8 միավոր                             դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Առուստամյան Արշակ – 7 միավոր                               նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Բաբայան Իրինա – 7 միավոր                                       հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Հովհաննիսյան Մանե – 7 միավոր                                հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Մկրտչյան Տարոն – 7 միավոր                                       հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Մկրտչյան Հայկ – 7 միավոր                                          միջին դպրոց, 6-3 դաս.
Ղազարյան Լիլիթ – 7 միավոր                                       նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Փաշայան Պարույր – 7 միավոր                                    176 դպրոց, 1-ին դաս.
Ղազարյան Էդգար – 7 միավոր                                     դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.
Ալոյան Վահագն – 6 միավոր                                        Դիլիջանի կենտ. դպրոց, 4-րդ դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 6 միավոր                               Նիկոլ Աղբալյանի դպրոց, 4-րդ դաս.
Մաթևոսյան Ռուբեն – 6 միավոր                                  դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Թադևոսյան Էլլադա – 6 միավոր                                  հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Սինհա Մաքս – 6 միավոր                                              հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Գրիգորյան Արաքսյա – 6 միավոր                                 հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Ղազարյան Նարե – 6 միավոր                                       դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Կիրակոսյան Վահրամ – 6 միավոր                               89 դպրոց, 5-րդ դաս.
Աբգարյան Արեգ – 6 միավոր                                         նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Չամսարյան Ավետ – 5 միավոր                                     դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Միրզոյան Արամ – 5 միավոր                                         դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Խաչատրյան Գոռ – 5 միավոր                                        նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Գոմցյան Արսեն – 5 միավոր                                           նոր դպրոց, 4-3 դաս.
Գոմցյան Կարինե – 5 միավոր                                        նոր դպրոց, 5-1 դաս.
Մանուկյան Ալեքս – 5 միավոր                                       181 դպրոց, 2-րդ դաս.
Խաչատրյան Արամե – 5 միավոր                                   գեղարվեստի դպրոց, 3-րդ դաս.
Դանելյան Վահան – 4 միավոր                                       նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Փանոսյան Արման – 4 միավոր                                       հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Մարտիրոսյան Արեգ – 4 միավոր                                   գեղարվեստի դպրոց, 4-2 դաս.
Կակոյան Էրիկ – 4 միավոր                                             նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Մխեյան Արման – 4 միավոր                                           դպրոց-պարտեզ, 2-2 դաս.
Տեր-Հովսեփյան Ալեքս – 4 միավոր                                դպրոց-պարտեզ, 2-2 դաս.
Ջամալյան Հայկ – 4 միավոր                                           92 նախակրթարան
Ժամհարյան Նանե – 4 միավոր                                      հիմն. դպրոց, 4-րդ դաս.
Նիկողոսյան Ռուբեն – 3 միավոր                                    դպրոց չի հաճախում
Մնացականյան Նարեկ – 3 միավոր                               նոր դպրոց, 2-1 դաս.
Աղայան Դավիթ – 3 միավոր                                           դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս
Կազարով Գոռ – 3 միավոր                                              հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Հայրապետով Էդվարդ – 3 միավոր                                181 դպրոց, 2-րդ դաս.
Պետրոսյան Էդվարդ – 3 միավոր                                   հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Սահակյան Միքայել – 3 միավոր                                    R.D.White Elementary school
Գասպարյան Ալեքսանդր – 3 միավոր                           176 դպրոց, 4-րդ դաս.
Տոռոզյան Գոռ – 3 միավոր                                             հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Սահրադյան Մաքսիմ – 3 միավոր                                 գեղարվեստի դպրոց, 2-րդ դաս.
Սիմոնյան Դավիթ – 3 միավոր                                       նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Ղազարյան Հրանդ – 3 միավոր                                      դպրոց-պարտեզ, 2-2 դաս.
Սիմոնյան Եթեր – 3 միավոր                                          նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Մկրտչյան Անահիտ – 3 միավոր                                    դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.

Բ մակարդակ  (3 և բարձր միավոր)

Դավոյան Աննա – 18 միավոր                                    «Հայ Կրթություն» կրթ. հմն. 9-րդ դաս.
Մեխակյան Դավիթ – 15 միավոր                                131 դպրոց, 5-րդ դաս.
Պետրոսյան Սամվել – 15 միավոր                              հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Ասատրյան Դավիթ – 10 միավոր                                162 դպրոց, 2-րդ դաս.
Բարսեղյան Ժաննա – 9 միավոր                                 ք. Էջմիածին, 5-րդ դաս.
Պետրոսյան Մարտին – 8 միավոր                             181 դպրոց, 5-րդ դաս.
Մարտիրոսյան Արտյոմ – 7 միավոր                            Հովիկ Զաքարյանի անվ. դպ., 3-րդ դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 7 միավոր                             Նիկոլ Աղբալյանի դպրոց, 4-րդ դաս.
Հարությունյան Էդիկ – 7 միավոր                                դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Կարապետյան Հրաչյա – 7 միավոր                             դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Զոզանյան Աշոտ – 6 միավոր                                      հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Բեգլարյան Ռոբերտ – 3 միավոր                                 Դիլիջանի կենտ. դպրոց, 4-րդ դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 3 միավոր                             նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Առուստամյան Արշակ – 3 միավոր                             նոր դպրոց, 5-2 դաս.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s