Շախմատի նոյեմբերյան ֆլեշմոբի արդյունքների ամփոփում

123
Ֆլեշմոբը որպես ուսուցման բացկացուցիչ մաս ոչ միայն մրցակցություն է, այլ նաև գիտելիքների ստուգում։ Պարբերաբար փոխվող խնդիրները, առաջադրանքները, էտյուդները էլ ավելի են ամրապնդում սովորողի շախմատային գիտելիքները։


Մասնակիցների թվին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ Մասնակիցներ։
Ֆլեշմոբի առաջադրանքների պատասխանները կարող եք տեսնել այստեղ՝ Պատասխաններ։

Ստորև ներկայացված են այն մասնակիցները, ովքեր վաստակել են 3 կամ ավելի բարձր միավորներ:

Ա մակարդակ  (3 և բարձր միավոր)

Մեխակյան Դավիթ – 18 միավոր                                 131 դպրոց, 5-րդ դաս.
Բաբաջանյան Դավիթ – 18 միավոր                             դպրոց-պարտեզ, 3-2 դաս.
Մկրտչյան Մառա – 17 միավոր                                    նոր դպրոց, 5-1 դաս.
Զոզանյան Աշոտ – 17 միավոր                                     հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Գաբոյան Կորյուն – 17 միավոր                                    հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 17 միավոր                            նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Մարկոսյան Դանիել – 17 միավոր                                գեղարվեստի դպրոց, 1-ին դաս.
Խաչատրյան Նարեկ – 17 միավոր                                2-րդ դաս.
Դավոյան Լիլիթ – 16 միավոր                                      «Հայ Կրթություն» կրթ. հմն. 4-րդ դաս.
Մովսիսյան Ռուբեն – 16 միավոր                                նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Պետրոսյան Սամվել – 16 միավոր                               հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Հովհաննիսյան Հովսեփ – 16 միավոր                           հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Ղազարյան Հայկ – 16 միավոր                                      դպրոց-պարտեզ, 4-2 դաս.
Մկրտչյան Նինա – 15 միավոր                                     գեղարվեստի դպրոց, 5-րդ դաս.
Մարտիրոսյան Արտյոմ – 15 միավոր                          Հովիկ Զաքարյանի անվ. դպ., 3-րդ դաս.
Չոմոյան Արման – 15 միավոր                                     181 դպրոց, 5-րդ դաս.
Մեջլումյան Արտաշես – 15 միավոր                            դպրոց-պարտեզ, 3-2 դաս.
Ազիզյան Վանո – 15 միավոր                                       162 դպրոց, 3-րդ դաս.
Ասատրյան Ժասմին – 15 միավոր                               162 դպրոց, 9-րդ դաս.
Սիմոնյան Մարկ – 15 միավոր                                     դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.
Մարտիրոսյան Միքայել – 15 միավոր                         «Հայ Կրթություն» կրթ. հմն. 1-ին դաս.
Գրիգորյան Հմայակ – 15 միավոր                                91 դպրոց, 3-րդ դաս.
Բարսեղյան Ժաննա – 14 միավոր                                ք. Էջմիածին, 5-րդ դաս.
Ասատրյան Դավիթ – 14 միավոր                                 162 դպրոց, 2-րդ դաս.
Ուլիխանյան Արմեն – 14 միավոր                                նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Տոնոյան Մանե – 14 միավոր                                        նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Իսախանյան Միքայել – 14 միավոր                             դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս
Հակոբյան Գարեգին – 14 միավոր
Հարությունյան Էդիկ – 13 միավոր                              դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Ղազարյան Էդգար – 13 միավոր                                  դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.
Հովհաննիսյան Մանե – 13 միավոր                             հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Այդինյան Հրանտ – 13 միավոր                                    գեղարվեստի դպրոց, 1-ին դաս.
Հովհաննիսյան Մարկ – 13 միավոր                             հիմն. դպրոց, 4-րդ դաս.
Արշակյան Մարիամ – 13 միավոր                                դպրոց-պարտեզ, 3-1 դաս.
Նահապետյան Սոֆի – 13 միավոր                              նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Մանուկյան Ալեքս – 13 միավոր                                   181 դպրոց, 2-րդ դաս.
Ժամհարյան Նանե – 12 միավոր                                  հիմն. դպրոց, 4-րդ դաս.
Գրիգորյան Նարեկ – 12 միավոր                                  նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Կարապետյան Հրաչյա – 11 միավոր                            դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Ղալամքարյան Լևոն – 11 միավոր                                նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Արզումանյան Գրիգոր – 10 միավոր                            176 դպրոց, 2-րդ դաս.
Պետրոսյան Մարտին – 9 միավոր                              181 դպրոց, 5-րդ դաս.
Մարտիրոսյան Սարգիս – 9 միավոր                           գեղարվեստի դպրոց, 2-րդ դաս.
Բարեղամյան Սյուզաննա – 9 միավոր
Աղայան Դավիթ – 9 միավոր                                       դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Հակոբյան Արամ – 9 միավոր                                       գեղարվեստի դպրոց, 1-ին դաս.
Ղալամքարյան Հրաչ – 8 միավոր                                 նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Գրիգորյան Տիգրան – 8 միավոր                                  հիմն. դպրոց, 4-րդ դաս.
Մանուկյան Նարեկ – 8 միավոր                                   գեղարվեստի դպրոց, 1-ին դաս.
Հարությունյան Տիգրան – 8 միավոր                          St.Timothy Կանադա, 6-րդ դաս.
Տեր-Պետրոսյան Սաթինե – 7 միավոր                      դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Աշուրյան Անիտա – 7 միավոր                                     191 դպրոց, 1-ին դաս.
Հովհաննիսյան Վաչե – 7 միավոր                                նոր դպրոց, 1-ին դաս.
Տոռոզյան Գոռ – 7 միավոր                                           հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Առուստամյան Արշակ – 6 միավոր                              նոր դպրոց, 5-2 դաս.
Ստեփանյան Սեդա – 6 միավոր                                   դպրոց-պարտեզ, 3-1 դաս.
Բաբայան Միլենա – 6 միավոր                                     նոր դպրոց, 3-2 դաս.
Հովսեփյան Մանե – 5 միավոր                                     նոր դպրոց, 2-1 դաս.
Միրզոյան Արամ – 5 միավոր                                       դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս
Համբարձումյան Արեն – 5 միավոր                             հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Նահապետյան Հայկ – 5 միավոր                                դպրոց-պարտեզ, 4-րդ դաս
Գյուլումյան Կարինե – 4 միավոր                                դպրոց-պարտեզ, 3-1 դաս.
Սինհա Մաքս – 4 միավոր                                            հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 4 միավոր                             Նիկոլ Աղբալյանի դպրոց, 4-րդ դաս.
Կարապետյան Կարեն – 4 միավոր                             181 դպրոց, 2-րդ դաս.
Մնացականյան Նարեկ – 4 միավոր                            նոր դպրոց, 2-1 դաս.
Պետրոսյան Էդուարդ – 4 միավոր                              հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Դուրգարյան Լիլիա – 4 միավոր                                  գեղարվեստի դպրոց, 2-րդ դաս.
Պետրոսյան Էլեն – 3 միավոր                                      հիմն. դպրոց, 3-1 դաս.
Կագանյան Գայանե – 3 միավոր                                 հիմն. դպրոց, 3-2 դաս.
Գյուլումյան Ռազմիկ – 3 միավոր                                դպրոց-պարտեզ, 2-1 դաս.
Նիկողոսյան Ռուբեն – 3 միավոր                                 դպրոց չի հաճախում
Խաչատրյան Գոռ – 3 միավոր                                      նոր դպրոց, 3-1 դաս.
Հովհաննիսյան Սերո – 3 միավոր                                 3-րդ դպրոց, 3-րդ դաս.

Բ մակարդակ  (3 և բարձր միավոր)

Մեխակյան Դավիթ – 18 միավոր                                131 դպրոց, 5-րդ դաս.
Ասատրյան Ժասմին – 18 միավոր                               162 դպրոց, 9-րդ դաս.
Բարսեղյան Ժաննա – 16 միավոր                                ք. Էջմիածին, 5-րդ դաս.
Պետրոսյան Սամվել – 16 միավոր                               հիմն. դպրոց, 2-րդ դաս.
Հարությունյան Էդիկ – 10 միավոր                              դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Խաչատրյան Նարեկ – 6 միավոր                                 միջին դպրոց, 7-3 դաս.
Մարտիրոսյան Արտյոմ – 5 միավոր                            Հովիկ Զաքարյանի անվ. դպ., 3-րդ դաս.
Չոմոյան Արման – 5 միավոր                                       181 դպրոց, 5-րդ դաս.
Մանուկյան Ալեքս – 5 միավոր                                    181 դպրոց, 2-րդ դաս.
Արզումանյան Գրիգոր – 5 միավոր                             176 դպրոց, 2-րդ դաս.
Սիմոնյան Մարկ – 5 միավոր                                      դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.
Ղազարյան Էդգար – 4 միավոր                                   դպրոց-պարտեզ, 5-2 դաս.
Հովհաննիսյան Գևորգ – 4 միավոր                             Նիկոլ Աղբալյանի դպրոց, 4-րդ դաս.
Կարապետյան Հրաչյա – 3 միավոր                            դպրոց-պարտեզ, 5-1 դաս.
Մկրտչյան Մառա – 3 միավոր                                     նոր դպրոց, 5-1 դաս.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s