Մայիսյան առցանց պարապմունքներ

 

Կրթահամալիրի կրտսեր դպրոցների դասարանների հետ անցկացվում են շախմատի առցանց պարապմունքներ դասվարների մասնակցությամբ։

 

 

Դասվարները նախապես սովորողներին ուղարկում են իմ կազմած առաջադրանքների փաթեթը, ապա առցանց պարապմունքների ժամանակ քննարկում ենք, վերլուծում։ Բացի այդ խնդիրները լուծում են, տեսագրում և ուղարկում ինձ, դասվարներին։
Մայիս․
2-րդ դասարանի առաջադրանքների փաթեթ
Թեմա – Փոխատեղում,  Շախ, Մատ, Պատ։
3-րդ դասարանի առաջադրանքների փաթեթ
Թեմա – Հաղթանակ, Ոչ-ոքի,  Կրկնակի հարված, Բաց հարձակում։

Դասվարները և սովորողները գրանցվում են lichess.org կայքում՝ շախմատի առցանց հարթակում, և միասին շախմատ են խաղում։ Կազմակերպվում են մրցաշարեր իմ համակարգմամբ։ Ես միաժամանակ կարողանում եմ հետևել բոլոր խաղերին և նույնիսկ տեսագրել։

Առցանց պարապմունքների ժամանակացույցը։
Տևողությունը՝ 40 րոպե։

04․05․
13։00 – Արևելյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Տ. Թամազյան)
14։00 – Արևմտյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Վ. Աթոյան)
05․05․
13․00 – Արևելյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Լ․Սահակյան)
14:00 – Արևմտյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Լ. Պետրոսյան)
06․05․
13։00 – Արևելյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Հ. Ղազարյան)
14։00 – Հարավային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Թ․ Մարիմյան)
07․05․
13։00 – Հյուսիսային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Կ․ Խառատյան)
14։00 – Հյուսիսային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Լ․ Վարդանյան)
08․05․
13։00 – Հարավային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Ա․ Մելքոնյան)
14։00 – Հարավային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Լ․ Գասպարյան)
11․05
13։00 – Արևելյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Մ. Գրիգորյան)
14։00 – Արևելյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Ա. Մովսիսյան)
12․05․
13։00 – Հյուսիսային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Մ․ Աբրահամյան)
14։00 – Հյուսիսային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Մ. Մխիթարյան)
13․05․
13։00 – Արևմտյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Ա. Գյոնջյան)
14։00 – Հյուսիսային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Դ․ Գևորգյան)
14․05․
13․00 – Արևմտյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Ծ․ Գասպարյան)
14:00 – Հարավային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Մ․ Տոնոյան)
15․05․
13։00 – Արևմտյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Կ․ Բաբուջյան)
14։00 – Արևելյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Ա․ Հարությունյան)
18․05․
13։00 – Արևելյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Տ. Թամազյան)
14։00 – Արևմտյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Վ. Աթոյան)
19․05․
13․00 – Արևելյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Լ․Սահակյան)
14:00 – Արևմտյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Լ. Պետրոսյան)
20․05․
13։00 – Արևելյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Հ. Ղազարյան)
14։00 – Հարավային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Թ․ Մարիմյան)
21․05․
13։00 – Հյուսիսային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Կ․ Խառատյան)
14։00 – Հյուսիսային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Լ․ Վարդանյան)
22․05․
13։00 – Հարավային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Ա․ Մելքոնյան)
14։00 – Հարավային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Լ․ Գասպարյան)
25․05․
13։00 – Արևելյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Մ. Գրիգորյան)
14։00 – Արևելյան դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Ա. Մովսիսյան)
26․05․
13։00 – Հյուսիսային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Մ․ Աբրահամյան)
14։00 – Հյուսիսային դպրոց – 3-րդ դասարան (դասվար` Մ. Մխիթարյան)
27․05․
13։00 – Արևմտյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Ա. Գյոնջյան)
14։00 – Հյուսիսային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Դ․ Գևորգյան)
15։00 – Արևմտյան դպրոց – 1-ին դասարան (դասվար` Լ. Փաշայան)
29․05․
13։00 – Արևմտյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Կ․ Բաբուջյան)
14։00 – Արևելյան դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Ա․ Հարությունյան)
15:00 – Հարավային դպրոց – 2-րդ դասարան (դասվար` Մ․ Տոնոյան)

Ֆլեշմոբեր
15․05․ – Ֆլեշմոբ «Բոբբի Ֆիշերի հետքերով» կամ «Խաղի ընտրությունը» ֆիլմի վերաբերյալ
28․05․ – Մայիսյան ամենամսյա ֆլեշմոբ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s