Author Archives: arnoldmiqayel

Շախմատի նոյեմբերյան ֆլեշմոբի արդյունքների ամփոփում

2Ամփոփում ենք նոյեմբերյան ֆլեշմոբի արդյունքները։
Մասնակիցների թվին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ Մասնակիցներ:
Ֆլեշմոբի առաջադրանքների պատասխանները կարող եք տեսնել այստեղ՝ Պատասխաններ։

Continue reading

1-ին և 2-րդ կարգի որակավորման մրցաշարեր

1Շախմատի Ուսումնական Կենտրոնի սաները մասնակցեցին Շախմատի Ակադեմիայում անցկացված որակավորման 1-ին և 2-րդ կարգի մրցաշարերին։
Հովհաննիսյան Վաչեն լրացրեց 1-ին, իսկ Արզումանյան Սամվելը՝ 2-րդ մարզական կարգ։

Continue reading

4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար

313411995_5559053430898695_8261639718081873122_nԵրևանի Շախմատի Ակադեմիայում անցկացված որակավորման 4-րդ կարգի մրցաշարին Շախմատի Ուսումնական Կենտրոնից մասնակցեց 21 սան։
Նիկողոսյան Մենուան, Գալստյան Արտակը և Ալեքսանյան Գոհարը լրացրեցին 4-րդ մարզական կարգ, իսկ Հովսեփյան Դավիթին շնորհվեց 1 բալ։ Շնորհավորում ենք բոլորին։

Continue reading

Շախմատի հոկտեմբերյան ֆլեշմոբի արդյունքների ամփոփում

2Ամփոփում ենք հոկտեմբերյան ֆլեշմոբի արդյունքները։
Մասնակիցների թվին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ Մասնակիցներ:
Ֆլեշմոբի առաջադրանքների պատասխանները կարող եք տեսնել այստեղ՝ Պատասխաններ։

Continue reading

Մանկավարժական աշխատողների աշնանային ճամբար

2Աշնանային ճամբարի օրերին կանցկացվեն շախմատի սեմինար-պարապմունքներ երկարացված օրվա կազմակերպիչների և ուսուցչի օգնականների մասնակցությամբ։

Հոկտեմբերի 24 – 11։25-12։00
Հոկտեմբերի 25 – 11։25-12։00

Continue reading

Եզրափակիչ փուլը մեդիակենտրոնում

1Հոկտեմբերի 21-ին մեդիակենտրոնում անցկացվեց կրթահամալիրի աշնանային առաջնության եզրափակիչ փուլը։ Մասնակցեցին 4 կրտսեր դպրոցների առաջատարները՝ ամեն դպրոցից 4 տղա և 2 աղջիկ։
Ինչպես Թիմային, այնպես էլ Անհատական պայքարում հաղթող ճանաչվեց Արևմտյան դպրոցը:

Continue reading

Աշուն 2022 – եզրափակիչ

5Հոկտեմբերի 21-ին մեդիակենտրոնում տեղի կունենա շախմատի աշնանային առաջնության եզրափակիչ փուլը, որտեղ պայքարը կշարունակի յուրաքանչյուր կրտսեր դպրոցի ընտրական փուլը հաղթահարած լավագույն վեցյակը (4 տղա և 2 աղջիկ):
Խաղերի սկիզբը՝ 12։00-ին։

Մասնակիցներ

Արևմտյան դպրոց – ընտրական փուլ

5Հոկտեմբերի 20-ին տեղի ունեցավ շախմատի աշնանային առաջնության՝ արևմտյան դպրոցի ընտրական փուլը։
Մասնակցեցին 1-5-րդ դասարանների բոլոր առաջատար սովորողները, որի արդյունքում ձևավորվեց դպրոցի հավաքական թիմը։
Տղաներից հաղթող ճանաչվեց Բազիկյան Արթուրը, իսկ աղջիկներից՝ Թադևոսյան Արևիկը։

Continue reading